AGCO ve SightCall işbirliği

19 Mayıs 2020

sightcall

Karmaşık teknik sorunları uzaktan çözmek en ideal koşullarda bile zor olabiliyorken, özellikle şimdi, mevcut Covid 19 kısıtlamalarıyla gerçek bir meydan okuma haline gelebiliyor. AGCO’da, Parça ve Servis desteğiyle ilgili ihtiyaçlarınızı karşılamak ve bu kritik zamanda ve sonrasında çiftlik işlerinizi sürdürmenizi sağlamak için sürekli olarak yeni, inovatif yollar araştırıyoruz.  

Bayi teknisyenlerimiz ve AGCO Teknik Servis ekiplerimiz arasında gerçek zamanlı bir görsel servis desteği sunmak amacıyla, AGCO’nun piyasadaki en kapsamlı ve güvenilir AR canlı video platformu SightCall ile işbirliği yaptığını açıklamaktan mutluluk duyuyoruz. 

Nasıl çalışıyor? 

Makineniz ister atölyede olsun, ister tarlada acil teknik desteğe ihtiyaç duyuyor olsun, bayi teknisyeniniz arıza teşhisi desteği ve uzmanlığı için AGCO Teknik Yardım Masası ekibini arayabiliyor. Uzmanlarımız, teknisyene akıllı cihazının kamerasına erişim sağlamak ve canlı video oturumu başlatmak için bağlantı içeren bir SMS mesajı göndererek bir SightCall görüşmesi aktive ediyor.  

Bu yeni ve heyecan verici platform sayesinde AGCO Teknik Destek ekibi teknisyenin mobil cihaz ekranını fiziksel olarak kullanabiliyor ve devre şemaları veya gizlenmiş bileşenlerin konumları gibi detaylı bilgileri görüntüleyebiliyor. Teknisyen ise şasi numarası gibi ek bilgileri tarayabiliyor veya belli parçaları işaret edip gösterebiliyor. Böylece, sizin için “ilk seferde tamir” imkanını yükselten ve makinenizin en kısa sürede işe geri dönmesini sağlayan, gerçek zamanlı bir uzaktan işbirliği aracı sağlanıyor. Bu uygulama, hem bu dönem boyunca hem de gelecekte her zaman siz müşterilerimizin yanında olmak için kullandığımız inovatif araçlardan sadece bir tanesidir.