Smart Safety Fendt | PL | AGCO Parts & Service
Traktujemy bezpieczeństwo w gospodarstwie niezwykle poważnie

SMART SAFETY

ZADBAJ O BEZPIECZEŃSTWO W GOSPODARSTWIE

Bezpieczna praca w gospodarstwie to skuteczna praca. Poświęcenie czasu na przejrzenie środków bezpieczeństwa chroni Ciebie i inne osoby w gospodarstwie. Pójście na skróty bywa czasem kuszące, zwłaszcza pod presją. Pamiętaj jednak, że przeprowadzenie odpowiedniego szkolenia i kontroli bezpieczeństwa oraz używanie właściwego sprzętu zmniejsza ryzyko w gospodarstwie. Nieważne czy jesteś początkującym rolnikiem, czy starym wyjadaczem, zawsze warto pamiętać o kwestiach związanych z bezpieczeństwem w gospodarstwie.

Odśwież swoją wiedzę dzięki naszym krótkim, praktycznym poradnikom. Dbaj o swoje bezpieczeństwo, gdyż gospodarstwo nie może bez Ciebie funkcjonować.

PRACUJ BEZPIECZNIE

 • Promo Image

  TO MI SIĘ NIE PRZYTRAFI

  Spraw, by dbałość o bezpieczeństwo stało się Twoją drugą naturą. Nie ignoruj zagrożeń drzemiących w Twoim gospodarstwie. Nawet największe doświadczenie nie ochroni Cię przed wypadkami, jeśli zbagatelizujesz kwestie związane z bezpieczeństwem. To, że coś się nie zdarzyło, nie znaczy, że się nie wydarzy. Chroń wszystkich w swoim gospodarstwie. Nigdy nie zaniedbuj kwestii związanych z bezpieczeństwem. 

 • Promo Image

  NIE POZWÓL, BY DOPADŁO CIĘ ZMĘCZENIE

  Zmęczeni rolnicy mogą podejmować złe decyzje, mają wolniejszy czas reakcji i są bardziej narażeni na wypadki. Naucz się rozpoznawać objawy przemęczenia, zwłaszcza w szczycie sezonu. Dalsza praca nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Właściwy odpoczynek może zwiększyć produktywność i bezpieczeństwo pracy oraz sprawić, że szybciej wykonasz zadanie.  

 • Promo Image

  DOSTRZEŻ PROBLEM BEZPIECZEŃSTWA

  Jeśli czegoś nie widzisz, nie możesz tego uniknąć. Proste czynności, takie jak wyczyszczenie szyby przedniej czy zamontowanie kamery cofania, mogą zapobiec poważnym uszkodzeniom sprzętu i obrażeniom ciała. Widzieć i być widzianym — o alternatywie nie ma co myśleć.  

MATERIAŁY I PORADY

 • Promo Image

  Lista kontrolna bezpieczeństwa WOM

  Źródło zasilania dla wielu maszyn, których używasz każdego dnia z ciągnikiem. Zestaw, bez którego niewielu rolników mogłoby się obejść. Jednak w przypadku wałów WOM osiągających prędkość obrotową do 1000 obr./min wypadki zdarzają się w mgnieniu oka i mają poważne konsekwencje.  

  Obrażeniom zmieniającym życie można zapobiec poprzez proste działania. Czy za każdym razem, gdy aktywujesz WOM, poważnie traktujesz te środki ostrożności?

 • Promo Image

  Bezpieczeństwo dzieci w gospodarstwie

  Gospodarstwa rolne mogą być wspaniałym miejscem dorastania dzieci i fantastycznym źródłem doświadczeń.

  Są to jednocześnie miejsca niezwykle niebezpieczne. Co roku w gospodarstwach zdarzają się tragiczne wypadki z udziałem dzieci.

  Dzieci są ciekawskie i skore do zabawy. Nawet jeśli urodziły się w gospodarstwie, nie są odporne na ryzyko.  Niezależnie od tego, czy pracują, czy bawią się w gospodarstwie, to do Ciebie należy zapewnienie im odpowiedniego nadzoru. 

  Mamy teraz dobry czas, by przypomnieć sobie o kwestiach związanych z bezpieczeństwem dzieci w gospodarstwie. 

 • Promo Image

  Praca na wysokości

  Badania FSF pokazują, że ryzyko upadku z wysokości lub uderzenia przez spadający przedmiot odpowiada za niemal 30% wszystkich wypadków śmiertelnych w rolnictwie. Każdy upadek z wysokości może skutkować długotrwałymi obrażeniami i niekorzystnie wpłynąć na działalność firmy.

  Większość upadków zdarza się albo dlatego, że praca nie została odpowiednio zaplanowana, albo z powodu stosowania nieodpowiedniego lub wadliwego sprzętu.  Przeczytaj to, by przypomnieć sobie o bezpieczeństwie podczas pracy na wysokości.

 • Promo Image

  Zwierzęta gospodarskie: bezpieczna praca

  Można oczekiwać, że zwykli ludzie nie są świadomi zagrożeń związanych z pracą w bliskim kontakcie ze zwierzętami gospodarskimi. Rolnicy jednak nie mają żadnych wymówek, dlatego muszą podejmować odpowiednie środki bezpieczeństwa każdego dnia. 

  Mimo że większość wypadków z udziałem zwierząt nie kończy się śmiercią, każdego roku wiele mężczyzn, kobiet i dzieci doznaje niepotrzebnych obrażeń z powodu nierozważnego podejmowania ryzyka. Jesteśmy pewni, że podejmujesz wszystkie właściwe środki ostrożności, ale zachęcamy, by czytać dalej i zrobić sobie szybkie przypomnienie.

 • Promo Image

  Praca z maszynami

  Nieprawidłowo użytkowane lub niesprawne pojazdy i maszyny są główną przyczyną śmierci i poważnych obrażeń w gospodarstwach rolnych. 

  Trzymaj się tych prostych zasad, aby zachować bezpieczeństwo.

  • Bezpieczne zatrzymanie — zaciągnij hamulec ręczny, ustaw elementy sterujące w pozycjach neutralnych, wyłącz silnik i wyjmij kluczyk ze stacyjki.
  • Planuj z wyprzedzeniem. 
  • Nigdy nie demontuj ani nie modyfikuj osłon w celu zaoszczędzenia czasu.
  • Eksploatuj maszynę tylko wtedy, gdy wiesz, jak bezpiecznie ją obsługiwać i jeśli masz za sobą odpowiednie szkolenie. 
  • Zawsze czytaj instrukcje dostarczone przez producenta. 

 • Promo Image

  Praca z gnojowicą

  Gnojowica wytwarza gazy, które mogą być niezwykle trujące, a nawet prowadzić do śmiertelnych obrażeń. Najbardziej niebezpieczny jest siarkowodór. 

  Podczas pracy z gnojowicą należy przestrzegać rygorystycznych zasad bezpieczeństwa. Musisz mieć bezwzględną świadomość, z czym masz do czynienia, tak aby móc się jak najlepiej zabezpieczyć. Oto 7 rzeczy, które musisz wiedzieć o gnojowicy.

 • Promo Image

  Praca przy napowietrznych liniach energetycznych

  Czy wiesz, że przy wysokim napięciu ładunek elektryczny może przeskoczyć nawet na odległość 5 metrów? Wcale nie musisz dotknąć linii energetycznej, aby doznać poważnych obrażeń lub narazić się na kosztowne uszkodzenie sprzętu. Dowiedz się więcej o liniach energetycznych — dla bezpieczeństwa wszystkich. Oto szybka lektura na temat bezpieczeństwa linii energetycznej oraz porady dotyczące tego, co robić w obliczu zagrożenia.

 • Promo Image

  Nauka dostrzegania przemęczenia

  Czy potrafisz rozpoznać objawy przemęczenia i czy wiesz, jak sobie z nimi radzić? Przemęczenie to główna przyczyna wypadków w gospodarstwach rolnych. Wpływa na podejmowanie decyzji i czas reakcji. Może Cię dopaść w czasie największej aktywności, np. podczas odbierania porodu u zwierząt czy podczas żniw, gdy jesteś pod największą presją. 

  Dobra wiadomość jest taka, że gdy rozpoznasz objawy przemęczenia, możesz z nim walczyć.

ROZWIĄZANIA W ZAKRESIE BEZPIECZEŃSTWA DLA TWOJEGO GOSPODARSTWA

Wysokiej jakości lusterka, szyby i wycieraczki oraz kamery cofania maksymalizują widoczność. Takie niezbędne elementy, jak sprzęt ochrony osobistej czy kurtki typu Hi-Vis, gwarantują ochronę, a nowe osłony wałów WOM zapewniają bezpieczeństwo maszyn.

Szyby i lusterka Nie ryzykuj! Twoje szyby i lusterka są gwarancją dobrej widoczności. Jeśli są uszkodzone, skontaktuj się z dealerem.
Kamery zewnętrzne Popraw widoczność z kabiny dzięki naszej ofercie pakietów kamer zewnętrznych.
Sygnalizatory/światła obrotowe

Zmaksymalizuj widoczność swojej maszyny i wykonywanego zadania dzięki oryginalnym rozwiązaniom oświetleniowym AGCO — od reflektorów zamiennych po oświetlenie robocze LED i zmodernizowane obrotowe światła ostrzegawcze (tzw. koguty).

Systemy wycieraczek

Smugi na szybach? Czas zmienić wycieraczki i wlać zimowy płyn do spryskiwaczy. Oryginalne wycieraczki AGCO to wybór zapewniający długotrwałą eksploatację.

Osłony WOM

Nie zwlekaj! Wymień wszelkie uszkodzone osłony wału WOM, aby zminimalizować ryzyko poważnych obrażeń.

Środki ochrony osobistej / Buty ochronne

Zapewnij sobie bezpieczeństwo i widoczność dzięki szerokiej gamie środków ochrony osobistej, między innymi kamizelek o wysokiej widoczności, butów ochronnych, środków do czyszczenia rąk i okularów ochronnych.

Smart Check

Zapytaj o bezpłatny przegląd SMART Check, który obejmuje wizualną kontrolę bezpieczeństwa Twojej maszyny.

ASerwis układu klimatyzacji

Zmniejsz przemęczenie, upewniając się, że system wentylacji kabiny jest sprawny, czysty i wydajny.

 

SMART Check to świetny sposób na zapewnienie bezpieczeństwa sobie i swojej maszynie w nadchodzącym sezonie. AGCO Parts oferuje bezpłatny, kompleksowy przegląd wszystkich maszyn samobieżnych w wieku co najmniej pięciu lat, aby dać Ci pewność, że jesteś gotowy do podjęcia nowych wyzwań.

SMART Check

PRZEGLĄDY SMART CHECK SĄ DOSTĘPNE OD POCZĄTKU PAŹDZIERNIKA, PRZEZ OGRANICZONY CZAS. JUŻ DZIŚ ZAREZERWUJ PRZEGLĄD SMART CHECK SWOJEJ MASZYNY U LOKALNEGO DEALERA.

Liczba dostępnych przeglądów jest ograniczona, a dostępność przeglądów zależy od dealera. Więcej informacji na temat tej promocji można znaleźć w naszych Warunkach i postanowieniach.